کاهش میل جنسی مردان | درمان فوری

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات
 4. /
 5. کاهش میل جنسی مردان | درمان فوری

مردان بسیاری با کاهش میل جنسی مردان مواجه می‌شوند، اما تعداد کمی از آن‌ها مشکل کاهش میل جنسی را به زبان می‌آورند. گذشته از هر چیز میل و قدرت جنسی بخش مهمی از مردانگی شمرده می‌شود. باور عامه این است که یک مرد واقعی هیچ‌گاه بی‌میل نیست؛ اما واقعیت غیر از این است، بسیاری از آقایان به دلایل گوناگون با کاهش میل جنسی روبرو می‌شوند.tel://02188776801

روش‌های متعددی برای درمان کاهش میل جنسی وجود دارد. هر چه کاهش میل جنسی و علت بروز بی میلی مرد به زن سریع‌تر تشخیص داده شود، زودتر می‌توانید روابط خود را با همان شور و حرارت گذشته از سر بگیرید. با مراجعه به متخصص اورولوژی می‌توانید میل جنسی خود را افزایش دهید یا حتی برعکس برای درمان زود انزالی و با گرما بخشیدن به روابط جنسی خود کیفیت زندگی‌تان را بهبود دهید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانید از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱ با مشاورین ما در کلینیک تخصصی اورولوژی دکتر نامداری تماس حاصل فرمایید.

تعیین علت بی میلی مرد به زن و کاهش میل جنسی

تعیین علت مشکل کاهش میل جنسی مردان از موارد مهم در شناخت و درمان این معضل می‌باشد،مردها در چه سنی میل جنسی‌شان کم می‌شود ؟

شهوت و میل جنسی معمولاً به یک‌باره کاهش نمی‌یابد و مانند سرماخوردگی نیست که صبح با عطسه و سر درد از خواب بلند شوید. کم شدن میل جنسی فرایندی تدریجی است. هر چند نمی‌توان زمان دقیقی را برای کاهش میل جنسی تعیین کرد، اما آقایان دچار کاهش میل جنسی ، بی‌میلی جنسی را در چند ماه از سال سپری شده تجربه کرده‌اند و معمولاً از دوران میان‌سالی به بعد کاهش میل جنسی مردان شدت و حدت می‌یابد.

 تناوب فعالیت جنسی بهترین شاخص برای تعیین میل جنسی نیست، چرا که ممکن است مردی علی‌رغم میل به برقراری رابطه مدت‌ها نتواند با جنس مخالف نزدیکی داشته باشد؛ اما اگر مرد متأهل کمتر از معمول، یعنی کمتر از یک بار در هفته، رابطه جنسی داشته باشد، بهتر است به بررسی وضعیت زندگی جنسی خود بپردازد و از خود سؤال کند که آیا از وضعیت فعلی راضی است یا خیر.

پژوهشگران به آقایان دچار کاهش میل جنسی مردان توصیه می‌کنند که به محض احساس نارضایتی و کاهش شهوت درصدد بر بیایند که این حس ناخوشایند را در نطفه خفه کرده و اجازه ندهند سایه آن بر گرمی روابطشان سایه بیفکند.

برای تشخیص دادن کاهش میل جنسی و آشنایی یا نشانه‌های هشداردهنده مانند بیماری های آلت تناسلی مردان یا هر چیز دیگری بروز این مشکل مخرب بررسی کنید که آیا نشانه‌های زیر درباره شما صادق است یا خیر.

 • نوازش فقط در اتاق خواب رخ می‌دهد.
 • نزدیکی احساس ارتباط یا یکی بودن را در شما ایجاد نمی‌کند.
 • همواره یکی از شما آغازکننده رابطه است و دیگری تمایلی به مقاربت ندارد.
 • دیگر میلی به رابطه جنسی ندارید.
 • مقاربت را بدون احساس و از سر وظیفه مانند یک آدم آهنی انجام می‌دهید.
 • تقریباً هیچ وقت افکار یا تصورات شهوانی درباره همسر خود ندارید.
 • حداکثر یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارید.

اگر اکثر گزاره‌های بالا درباره شما صادق است، فرایند کاهش میل جنسی مردان در شما شروع شده است. نخستین گام برای یافتن راه‌حل مناسب تعیین علت کم شدن شهوت است.

علت از بین رفتن حس مردانگی و بی میلی مرد به زن

کاهش میل جنسی مردان ممکن است منشأ جسمی یا روحی داشته باشد، البته گاهی هر دو عامل در کم شدن شهوت دخیل است. کاهش تستوسترون، مصرف داروهای تجویزی، افراط یا تفریط در ورزش کردن و مصرف الکل یا مواد مخدر مشکلات جسمی هستند که به کاهش میل جنسی منجر می‌شوند.

بیشتر بخوانید: برای اطلاع بیشتر در خصوص هزینه عمل افزایش سایز اندام تناسلی چقدر است و عوارض عمل افزایش سایز اندام تناسلی چیست؟ کلیک کنید.

افسردگی، استرس و مشکلات زناشویی نیز از عامل‌های روحی کاهش میل جنسی به شمار می‌روند و می توانند علت بلند نشدن آلت نیز باشند. از آنجایی که یک عامل مشخص برای کاهش میل جنسی وجود ندارد، در صورت نگرانی از این موضوع باید با متخصص مشورت کرد تا علت اصلی کم شدن شهوت مشخص شود.

علت از بین رفتن حس مردانگی و بی میلی مرد به زن

در ادامه دیگر علل کاهش میل جنسی مردان را شرح می‌دهیم:

1.اختلال نعوظ در مردان

 ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ با کاهش میل جنسی مردان تفاوت دارد، اما اگر یک مورد بروز یابد، دیر یا زود مشکل دوم نیز گریبان‌گیر خواهد شد. خوشبختانه با توجه به علت اختلال می‌تواند آن را با دارو درمان کرد. داروهای منبسط کننده عروق (وازودیلاتورهایی) مانند ویاگرا، سیالیس و لویترا جریان خون را در آلت افزایش می‌دهند.

مطالعه بیشتر: برای اطلاع بیشتر از علت بلند نشدن آلت و درمان شلی آلت توسط روش های کم تهاجم چیست؟ کلیک کنید.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که رفت و برگشت نعوظ هنگام عشق‌بازی طبیعی است و لزوماً نشانه کاهش میل جنسی نمی‌باشد.

2.اضطراب ناشی از عملکرد

 از این نظر آقایان با دو مشکل مواجه می‌شوند؛ اضطراب از رضایت‌بخش بودن عملکرد و سریع رسیدن به اوج لذت جنسی. تقریباً از هر سه مرد یک نفر از مشکل انزال زودرس رنج می‌برد، حال آن که از هر پنج مرد یک نفر از رضایت‌بخش بودن عملکرد خود نگران است. البته اضطراب به همین‌جا ختم نمی‌شود.

بسیاری از شوهران عاشق و وظیفه‌شناس امروزی تصور می‌کنند که اگر همسرشان به ارگاسم نرسد، نتوانسته‌اند وظیفه خود را به درستی انجام دهند. با این اوصاف تعجبی ندارد که مردان تحت فشارند و این فشار و اضطراب مداوم به کاهش میل جنسی مردان می‌انجامد.

3.ابتلا به بیماری‌ های شدید

 بسیاری از بیماری‌ها و عارضه‌های مزمن میل باعث کاهش میل جنسی مردان می شود. بیماری‌های جدی مانند سرطان هرگونه تصورات شهوانی را سرکوب می‌کند. بیماری‌های عروقی، فشار خون بالا و دیابت جریان خون را در بدن، از جمله در اندام تناسلی، کاهش می‌دهد و به این ترتیب تأثیر مخربی بر میل جنسی به جا می‌گذارد.

عارضه‌های چون اختلال‌های تیروئید و تومور غده هیپوفیز نیز کاهش میل جنسی را به دنبال دارد. غده هیپوفیز غده‌ای است که تولید اکثر هورمون‌ها از جمله هورمون‌های جنسی را کنترل می‌کند.

ابتلا به بیماری‌های شدید باعث کاهش میل جنسی

4.کیفیت روابط زناشویی

فقط بانوان نیستند که با رفتارهای خودنمایانه یا بالعکس با بی‌توجهی و بی‌میلی به نزدیکی رضایت خود را از روابط زناشویی منعکس می‌کنند. مشکلات مربوط به مقاربت گاهی، اما نه همیشه، بازتابی از دیگر مشکلات مربوط به زندگی زناشویی است که باید برای رفع آن‌ها اقدام شود. در این شرایط غالباً عصبانیت و ناامیدی فضای اتاق خواب و روابط بین مرد زن را تیره و تار کرده و منجر به بی میلی مرد به زن و کاهش میل جنسی می‌شود.

درمان بی میلی مردان

درمان‌های زیر با توجه به علت کاهش میل جنسی مردان انجام می‌شود:

 • سالم‌تر کردن سبک زندگی: بهبود رژیم غذایی، ورزش منظم، خواب کافی، کاهش مصرف الکل و مشروبات الکلی و کاهش استرس
 • تغییر داروهای مصرفی: داروهای کاهش دهنده میل جنسی با نظر متخصص تغییر می‌یابد.
 • درمان جایگزین تستوسترون
 • مشاوره

گاهی اوقات، کاهش میل جنسی مردان می‌تواند یک مشکل مادام العمر باشد که ناشی از تجربیات جنسی آسیب زا در دوران کودکی یا سرکوب آموخته شده افکار جنسی است. با این حال، اغلب، میل جنسی کم پس از سال ها میل جنسی طبیعی ایجاد می شود.در صورتی که کاهش میل جنسی منشأ روحی داشته باشد، مشاوره توصیه می‌شود.

کم شدن شهوت یا علت شلی آلت و بی میلی مرد یا به زن گاهی بیانگر تمایل مرد برای برقراری رابطه‌ای نزدیک‌تر به همسرش است، یعنی رابطه‌ای که جنسی نیست اما زن و شوهر را به هم نزدیک‌تر می‌کند. چنانچه زوجین به اتفاق یا جداگانه با مشاور درباره این مشکلات صحبت کنند، مسلماً روابطشان بهبود خواهد یافت.

داروی از مردی افتادن

اگر علت بی میلی مرد به زن  و کاهش میل جنسی مردان ناشی از افسردگی باشد، داروی ضدافسردگی تجویز می‌شود؛ هر چند در ابتدا بعضی از این داروها میل جنسی را کاهش می‌دهند ولی در ادامه با رفع مشکل موجب رم شد کانون خانواده می‌شوند؛ همچنین داروهایی مانند سیالیس، لویترا و ویاگرا که تبلیغ می‌شوند، چقدر سودمند هستند؟ واقعیت این است که این داروها میل جنسی را افزایش نمی‌دهند و مزیت آن‌ها این است که مرد را به نعوظ می‌رسانند و نعوظ را حفظ می‌کنند.

دیگر توصیه‌های مفید برای افزایش میل جنسی

 1.ورزش کنید

 تحرک بسیار مهم است و حس آزادی و شادابی را در فرد القاء می‌کند. ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و با همسرتان یا به تنهایی پیاده‌روی کنید. تناسب اندام و رضایت از بدن اعتماد به نفس را در برقراری رابطه جنسی نیز افزایش می‌دهد.

2.واقع‌بین باشید

 اگر این را قبول کنید که الزاماً هر رابطه جنسی نباید بدون نقص باشد، دیگر هنگام نزدیکی اضطراب نخواهید داشت. اگر به مشکلات احتمالی بخندید، همسرتان دفعه بعد رغبت بیشتری در انجام روابط خواهد داشت و می‌تواند بدون احساس اضطراب و گناه از رابطه لذت ببرید و با مشکل کاهش میل جنسی مواجه نشوید.

 3.از تصورات خود کمک بگیرید

 امروزه مشاوران ازدواج سفر هر از گاه در دنیای تخیلات را توصیه می‌کند. اگر می‌خواهید همسرتان را در لذت خود شریک کنید، هر دو با هم به کشف دنیای تخیلی نقش بسته در فیلم‌ها و کتاب‌ها بروید و مساوات را بین فانتزی‌های زنانه و مردانه رعایت کنید. پس از به اشتراک گذاشتن رؤیاهای خود از همسرتان بخواهید تا تخیلات خود را با شما در میان بگذارد.

اگر همسرتان هیچ تخیلی ندارد، دست از تلاش نکشید؛ از او بخواهید فقط یکی از رؤیاهای خود را که همواره در آرزوی برآورده شدن آن به دست مرد زندگی‌اش بوده است، نام ببرد.

4.تدارک ببینید

 این که بخواهید نزدیکی را بدون هیچ برنامه‌ریزی در لحظه پیش ببرید و صرفاً به احساس و حرارت خود اکتفا کنید، اشتباه است. اهمیت جزییات را دست‌کم نگیرید و با آن‌ها به زندگی خود روح بدهید، به همسرتان هدایای کوچک بدهید، موسیقی مورد علاقه دوران تحصیل خود را پخش کنید، موبایل‌ها را خاموش کنید و پرستار بچه استخدام کنید تا بتوانید با خیال راحت به تماشای یک فیلم طولانی بنشینید.

5.بر کل بدن تمرکز کنید

 امیال جنسی برای مردان معمولاً به طور متناسب بر اندام تناسلی متمرکز نیست. توجه کردن به دیگر ناحیه‌های تحریک‌پذیر فشار و اضطراب از حسن عملکرد را کاهش می‌دهد و رابطه را لذت‌بخش‌تر می‌کند. زمانی‌که بحث رضایت جنسی مطرح است، کوتاه‌ترین فاصله بین دو نقطه برانگیختگی تا ارگاسم لزوماً یک خط صاف روی اندام تناسلی نیست.

توجه خود را به کل بدن معطوف کنید تا هم خود و هم همسرتان از رابطه لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که عجله‌ای نیست، مهم لذت بردن است نه به ارگاسم رسیدن. معاشقه را با شوخی و نوازش طولانی‌تر کنید تا خاطره خوشایندی از نزدیکی در ذهن‌تان شکل بگیرد.

مطالعه بیشتر : برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا نزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد و اقدامات پیشگیرانه شامل چه مواردی است؟ کلیک کنید.

6 .درباره خواسته‌های خود صحبت کنید

 گفتگو حتی در مواقع مساعد نیز دشوار است، این دشواری در صورت اجتناب از نزدیکی و متشنج بودن روابط دوچندان می‌شود بنابراین اگر گفتگو برایتان دشوار است، یکی از صدها کتاب جنسی را بردارید و فصلی از آن را باز کنید. راحت در یک گوشه دنج دراز بکشید و کتاب را با هم ورق بزنید. با نگاه کردن به عکس‌هایش بخندید و شوخی کنید تا همسرتان متوجه شود که شما تا چه حد مشتاق بهبود روابط و رفع مشکل کاهش میل جنسی هستید.

7.به متخصص مراجعه کنید

 مشاوران روابط زناشویی و جنسی نقش مهمی در درمان کاهش میل جنسی مردان دارند، بنابراین به شرمساری خود غلبه کنید و از ایشان راهنمایی بخواهید. از پزشک معالج خود بخواهید تا احتمال ابتلا به بیماری‌های مؤثر بر میل جنسی را بررسی کند. اگر داروهایی مانند داوری ضدافسردگی مصرف می‌کنید که کاهش میل جنسی یکی از عوارض جانبی آن‌ها است، از پزشک بخواهید آن‌ها را جایگزین کند.

برای انجام درمان کاهش میل جنسی مردان و بی میلی مرد به زن می‌توان از تجارب درمانی بیماران قبلی بهره گرفت. همچنین در این زمینه می‌توان از تجارب جناب آقای دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان با سابقه بیش از 15 سال جراحی موفق در این زمینه کمک گرفت.

دکتر فـرشاد نامداری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی و حائز رتبه دوم بورد کشوری تخصصی اورولوژی می‌باشد. ایشان دانش‌آموخته و دستیار ممتاز دانشکده علوم پزشکی تهران می‌باشند. با بهره‌گیری از دانش و تجربه ایشان می‌توان به‌خوبی از درمان کاهش میل جنسی و بی میلی مرد به زن اطمینان حاصل کرد.

سوالات متداول کاهش میل جنسی مردان

1- مشکلات جسمی که به کاهش میل جنسی مردان منجر می‌شوند؟

کاهش تستوسترون، مصرف داروهای تجویزی، افراط یا تفریط در ورزش کردن و مصرف الکل یا مواد مخدر

2- آیا کاهش میل جنسی مردان همان اختلال نعوظ است؟

این دو، دو مفهوم جدا می‌باشند کاهش میل جنسی می‌تواند با اختلال نعوظ همراه باشد و یا نباشد. اختلال نعوظ کاهش در میزان برانگیختگی و راست شدن آلت است در حالی که کاهش میل جنسی افزایش بی میلی مرد به زن و کاهش رغبت به امور زناشویی می‌باشد.

3- چه بیماری‌هایی باعث کاهش میل جنسی مردان می‌شوند؟

دیابت، فشار خون، بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های غده هیپوفیز، اختلال تیروئید، ابتلا به انواع سرطان

 

منبع مقاله:

https://www.msdmanuals.com/home/men-s-health-issues/sexual-function-and-dysfunction-in-men/decreased-libido-in-men

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید