ایانزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد؟ در این مقاله راجب تاثیر کمر درد در رابطه زناشویی به طور مفصل صحبت خواهیم کرد . تمایلات جنسی بخشی جدایی ناپذیر از روابط عادی و سالم است، بنابر این حتماً بپرسید که چگونه یک بیماری خاص در ناحیه کمر ممکن است بر رابطه جنسی تأثیر بگذارد و در این زمینه می‌توانید از متخصصین توصیه‌ های دریافت شده را دنبال کنید.

tel://02188776801

وقتی نوبت به رابطه جنسی شما می‌رسد، کمردرد می‌تواند تأثیر منفی جدی بر این نوع رابطه داشته باشد. این مشکل به این معنی می‌باشد که شما ممکن است از ترس ایجاد درد در ناحیه کمر بیشتر از رابطه در اتاق خواب خودداری کنید و اگر شریک زندگی‌ تان هیچ توضیحی برای از دست دادن علاقه ظاهری شما به این نوع دریافت نکند، ممکن است رابطه شما نیز دچار تنش شود.

 

مشکلات جنسی مرتبط با کمردرد احتمالاً شایع‌ تر از آن چیزی است که پزشکان فکر می‌کنند و بیماران نیز به آن اعتراف می‌کنند. در حالی که تعداد کمی از بیماران داوطلب می‌شوند که بیان کنند که بروز مشکل کمردرد در آن‌ها با رابطه جنسی‌ شان تداخل دارد.

مطالعه بیشتر: برای آگاهی از عفونت لگن و کمر درد و پاسخ به این سوال که آیا کمر درد و التهاب پروستات با یکدیگر ارتباط دارند، کلیک کنید.

 

اکثر آن‌ ها این موضوع را مطرح نمی‌کنند و اصولا سوالات مهم ذهنی خود مانند ایانزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد یا دیگر سوالات که به تعدادی از آنها در زیر اشاره میکنیم  را مطرح نمیکنند .. دلیل این مورد را می‌توان شرم و خجالت زیادی بیان کنند.

  • ایانزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد ؟
  • ایا پر بودن کمر باعث کمردرد میشود؟
  •  ایا نداشتن رابطه باعث کمر درد میشود ؟

کسانی که مشکلات جنسی مربوط به کمردرد مزمن دارند، اغلب به بیماری دیسک کمر یا آرتریت در ستون فقرات مبتلا هستند، اما بیمارانی که پس از جراحی کمر در حال نقاهت هستند نیز ممکن است در این مورد دچار مشکل شوند؛ اما هیچ نوع کمردرد مزمنی نباید وجود یک رابطه جنسی فعال را رد کند. برای همزیستی و رفع مشکل کمردرد می‌توان اقدامات زیر را انجام داد که در ادامه مقاله به نوبت شرح داده می‌شود.

تأثیر کمر درد در رابطه زناشویی

در مورد کمردرد و مشکلات جنسی بین شرکای جنسی این موضوعی است که بحث کردن در آن واقعاً مهم است. در طول سال‌ها، بیماران زیادی اعتراف کرده‌اند که تمایلی ندارند به شریک زندگی خود بگویند که نمی‌توانند رابطه جنسی داشته باشند، زیرا انجام رابطه جنسی خیلی دردناک است.

یا اینکه می‌خواهند پوریشن‌ های طولانی مدت جنسی خود را برای کاهش درد تغییر دهند. کمردرد مزمن همچنین می‌تواند منجر به بدخلقی یا افسردگی شود. وقتی فرد افسرده باشد، رابطه جنسی سخت‌تر می‌شود.

وقتی زن و شوهر بدون هیچ بحثی رابطه جنسی خود را کمترمی کنند، نه تنها رابطه، بلکه حس اعتماد در زندگی مشترک نیز از بین می‌رود. ممکن است یکی از افراد مبتلا به کمردرد نتواند که توضیح دهد که کمردرد باعث از دست دادن علاقه او به برقراری رابطه جنسی شده است.

قابل درک است که محدودیت‌ های ناشی از کمردرد ممکن است موجب بروز استرس شده که می‌تواند به یک رابطه آسیب برساند. اثرات منفی که درد در زندگی جنسی زوجین ایجاد می‌کند، گاهی اوقات می‌تواند به جنبه‌ های دیگر رابطه نیز سرایت کند.

در این حالت، یکی از طرفین ممکن است به اشتباه به بی میلی به انجام فعالیت جنسی و کمردرد را بهانه‌ای برای عدم تمایل به نزدیکی متهم شود که این امر که می‌تواند منجر به احساس طرد شدن و رنجش شود.

 

مطالعه بیشتر: شاید در افراد نزدیک شما کسانی باشند که درد کلیه داشته و به دنبال درمان فوری درد کلیه خانگی باشند، برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

 

افزون بر این موضوع، گاهی اوقات نه تنها یک بیمار مبتلا به کمردرد و دیسک کمر با داشتن سوالات ذهنی مهمی چون ایانزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد، از درد و آسیب می‌ترسد، بلکه شریک زندگی او نیز نگران آسیب رساندن به او در حین رابطه جنسی است.

وجود این ترس در رابطه جنسی می‌تواند به همان اندازه کمر درد ناتوان‌کننده و در رابطه جنسی و زناشویی مخل باشد. در مقابل، وقتی شرکای زندگی در مورد مشکلات صریح و شفاف هستند، می‌توانند روش‌ های جایگزینی برای لذت بردن از رابطه جنسی پیدا کنند. همچنین باید به یاد داشته باشید که با شریک زندگی خود صریح و شفاف صحبت کنید.

اقدامات پیشگیرانه رابطه جنسی و دیسک کمر

وجود برنامه‌ ریزی درست و اقدامات پیشگیرانه می‌تواند رابطه جنسی را علی رغم ابتلا به کمردرد بهتر و شیرین‌تر کند. اگر کمر شما درد می‌کند، مصرف مسکن قبل از رابطه جنسی (مانند هر فعالیت بدنی) می‌تواند مفید باشد. در این زمینه بیشتر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی ( NSAID ) بیشتر توصیه می‌شود، اما سایر داروهای مسکن دیگر می‌توانند در این زمینه خوب باشند.

همچنین اگر دچار اسپاسم عضلانی در ناحیه کمر هستید، گرفتن یک دوش آب گرم قبل از انجام رابطه جنسی ایده خوبی است. رابطه جنسی می‌تواند یک نوع ورزش فیزیکی باشد. از این رو اگر عضلات فرد دچار اسپاسم شده و فعالیت شدیدی را انجام دهند، این امر می‌تواند کمردرد را تشدید کند.

علاوه بر دوش گرفتن آرامش‌ بخش قبل از رابطه جنسی، می‌توانید بعد از انجام رابطه جنسی روی ناحیه مشکل‌ دار کمپرس سرد قرار دهید. بهره‌گیری از سرما و کمپرس یخ هرگونه تحریک بیش از حد ماهیچه‌ ها، هرگونه کشش بیش از حد یا بروز هر مشکل دیگری را تسکین می‌دهد . این امر دقیقاً مانند حالت ورزشکاری است که پس از مسابقه، هر قسمت از بدنش با مشکل مواجه شده و می‌تواند با سرمادرمانی این مشکل را رفع کرده و بدن خود را ریکاوری کند.

 

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با درمان کمر درد سنگ کلیه و ایا عفونت کلیه باعث کمر درد میشود؟ کلیک کنید.

 

پوزیشن های جدیدی را در رابطه جنسی امتحان کنید

برای راحت‌تر کردن رابطه جنسی، ممکن است شرکای جنسی نیاز داشته باشند پوزیشن های را که در آن قرار دارند تغییر دهند مانند بهترین پوزیشن برای دیسک کمر، این امر نیاز به شناخت کافی شرکای جنسی از بدن خود دارد.برخی از افراد، مانند کسانی که مشکلات مربوط به دیسک کمر دارند، وقتی به جلو خم می‌شوند، درد بیشتری احساس می‌کنند و صاف ایستادن یا خم شدن به عقب احساس بهتری را برای آنها در بر دارد.

کارشناسان در این زمینه می‌گویند برای این افراد، اتخاذ بهترین پوزیشن ها به کمر اجازه می‌دهد تا احساس راحتی و آرامش کند. معمولاً فردی که مشکل کمر دارد تمایل دارد که در هنگام رابطه جنسی در پایین‌ترین نقطه قرار بگیرد.نکته کلیدی این است که شما می‌خواهید مطمئن شوید که پشت شما در وضعیتی مناسب قرار داشته باشد. از این رو ممکن است در این حالت لازم باشد که یک بالش زیر پشت خود قرار دهید.

قرار دادن یک بالش در قسمت پشت از ناحیه کمر حمایت کرده و قرار دادن بالش‌ها در زیر زانوها برای خم شدن، فشار را بر روی کمر کاهش می‌دهد.در اصل، در هنگام بروز کمردرد این توانایی را دارید که همچنان رابطه جنسی داشته باشید، اما ممکن است به اندازه‌ای که در غیر از این حالت بودید، قوی و شاداب نباشید؛ مثلاً در رابطه جنسی وقتی فرد به عقب متمایل می‌شود، درد بیشتری حس کند و معمولاً آن‌هایی که مبتلا به آرتریت یا تنگی نخاع هستند.

 

بیشتر بدانید: خب شاید به دنبال این باشید که ادرار زیاد در شب نشانه چیست؟ و چه راه کارهای برای درمان وجود دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

وقتی خم می‌شوند یا به جلو خم می‌شوند، دردشان کاهش می‌یابد. این گروه ممکن است متوجه شوند که پوزیشن کنار هم بهتر عمل می‌کند.انجام فیزیوتراپی می‌تواند به فردی که کمردرد مزمن دارد کمک کند انعطاف‌پذیری و ثبات ستون فقرات را در هنگام رابطه جنسی بهبود بخشد.بهره‌گیری از تمرینات کششی و تقویتی موجب بالا رفتن توانایی ستون فقرات در حرکت، گرفتن پوزیشن های مناسب و تثبیت خود در آن پوزیشن ها می‌شود.

 

آیا نزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد

 

در هنگام رابطه باید بدانید که چه زمانی رابطه جنسی را متوقف کنید. گاهی اوقات کمردرد در حین رابطه جنسی اتفاق نمی‌افتد، بلکه دیرتر اتفاق می‌افتد. شما ممکن است کاری را اشتباه انجام دهید، ممکن است کاری را بیش از حد انجام دهید و درد با تأخیر شروع شود.

از این رو در حالت باید مراقب بروز این علائم باشید. برای پیشگیری از بروز کمردرد باید از فعالیت‌های جنسی به سطح ایمن از شدت محدود کنید.از این رو در طول رابطه جنسی، ناراحتی خفیف ممکن است قابل قبول باشد، اما درد شدیدتر واقعاً پذیرفتنی نیست.

از این اگر کمردرد به ویژه با شدت بالا در حین رابطه جنسی ایجاد شد، فوراً باید رابطه جنسی را متوقف کنید. اگر فرد بدون در نظر گرفتن درد به رابطه جنسی با شدت بالا ادامه دهد طبیعتاً زمان بهبودی بعد از شدت گرفتن علائم حتی طولانی‌تر خواهد شد. از این رو باید صبور بود چون یک زوج همدل همیشه می‌توانند در روزی که کمردرد بهبود یافته است دوباره رابطه جنسی را تجربه کنند.

 

سوالات پرتکرار آیا نزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد

در این زمینه بسیاری از سوالات پر تکرار مطرح میشوند که اصولا افراد به دنبال درست ترین پاسخ برای داشتن بهترین عملکرد و تصمیم گیری در رابطه با روابط جنسی خود با توجه به مسائل و بیماری های های زمینه ایی که دارند هستند .

1- آیا پر بودن کمر باعث کمردرد می‌شود؟

این امر معمولاً نه تنها موجب کمر درد نمی‌شود بلکه در هنگام رابطه جنسی می‌تواند موجب طراوت و نشاط فرد و باعث دوری از افسردگی و همچنین کاهش کمردرد شود.

2- تأثیر کمر درد در رابطه زناشویی چیست؟

گاهی با وجود کمردرد انجام رابطه جنسی خیلی دردناک است و لذا شرکای جنسی ممکن است پوزیشنهای طولانی مدت جنسی خود را برای کاهش درد تغییر دهند. کمردرد مزمن همچنین می‌تواند منجر به بدخلقی یا افسردگی شود. وقتی فرد افسرده باشد، رابطه جنسی سخت‌تر می‌شود.

3- در هنگام وقوع کمردرد در طول رابطه جنسی باید چکار کرد؟

از این رو در طول رابطه جنسی، ناراحتی خفیف ممکن است قابل قبول باشد، اما درد شدیدتر واقعاً پذیرفتنی نیست. از این اگر کمردرد به ویژه با شدت بالا در حین رابطه جنسی ایجاد شد، فوراً باید رابطه جنسی را متوقف کنید.

برای دریافت توصیه های لازم در مورد کمردرد و رابطه جنسی و دریافت بهترین پاسخ در رابطه با پر تکرار ترین سوالات در این رابطه مانند ایانزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد ، می‌توان از تجارب درمانی بیماران قبلی بهره گرفت.

همچنین در این زمینه می‌توان از تجارب جناب آقای دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان با سابقه بیش از 15 سال جراحی موفق در این زمینه کمک گرفت.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانید از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱ با مشاورین ما در کلینیک تخصصی اورولوژی دکتر نامداری تماس حاصل فرمایید.

دکتر فـرشاد نامداری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی و حائز رتبه دوم بورد کشوری تخصصی اورولوژی می‌باشد. ایشان دانش‌آموخته و دستیار ممتاز دانشکده علوم پزشکی تهران می‌باشند. با بهره‌گیری از دانش و تجربه ایشان می‌توان به‌خوبی از دریافت توصیه های لازم در مورد کمردرد و رابطه جنسی اطمینان حاصل کرد.

 

منبع مقاله:

https://www.webmd.com/back-pain/features/sex-and-low-back-pain

https://www.spine-health.com/conditions/lower-back-pain/back-pain-and-sex

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید