درمان شلی آلت و (اختلال نعوظ) در مردان

درمان شلی آلت و علت راست نشدن آلت تناسلی (اختلال نعوظ) در مردان در تعریف علمی، اختلال نعوظ یا ناتوانی جنسی و مشکل عدم نعوظ، عارضه‌ای است که در آن آقایان نمی‌توانند حالت نعوظ (شق کردن) را حفظ کرده و یک رابطه جنسی همراه با دخول داشته باشند. عدم توانایی در شق کردن آلت بیماری نیست، اما علامت وجود مشکل دیگری است که منشأ آن جسمی، روحی یا آمیزه‌ای از هر دو است.

tel://02188776801

پرتکرارترین سوالات در این زمینه از سمت کاربران به صورت سوالات زیر میباشد که شما با مطالعه کامل این مقاله ، پاسخ تمامی سوالات زیر را دریافت خواهید کرد و به درمان اصولی آن خواهید پرداخت

 • چیکار کنم آلتم بلند بشه درمان خانگی آن به چه صورت است؟
 • به صورت قطعی درمان شلی الت چگونه است؟

عدم (شق کردن) یا نعوظ ناقص اگر گاهی اوقات رخ دهد، طبیعی است و احتمال دارد به علت‌های مختلفی مانند نوشیدن مقدار زیادی الکل و نوشیدنی‌ های الکلی، اضطراب و خستگی بروز می‌یابد. اگر بروز مشکل عدم توانایی در شق شدن آلت مستمر نباشد، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، اما برای بررسی علت اختلال نعوظ دائمی باید به پزشک مراجعه کنید.

از روش‌های درمانی شلی آلت و بلند نشدن آلت می‌توان به مصرف داروهای خوراکی (معمولاً قرص)، مشاوره، دستگاه‌های پمپ خلأ (وکیوم) آلت، تزریق مستقیم در آلت و پروتز آلت اشاره کرد.

 

 

اگر اختلال نعوظ و عدم شق شدن آلت یا حتی به دنبال علت نعوظ زیاد در طول روز هستید و باعث نگرانی‌تان شده است، می‌توانید با بهره‌گیری از درمان‌های شلی آلت و روش‌های مدرن عملکرد جنسی خود را بهبود بخشیده و از زندگی زناشویی خود بیشتر لذت ببرید. متخصصین ما در کلینیک تخصصی اورولوژی دکتر نامداری بهترین و سریع‌ترین روش درمان شلی آلت را پس از بررسی شرایط توصیه می‌کنند.

جهت اطلاع از روش‌های این کلینیک برای درمان شلی آلت و مشکلات و ناتوانی‌های جنسی و یا رزرو نوبت می‌توانید با ما از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱ تماس حاصل فرمایید.

شق کردن یا نعوظ چیست؟

شق کردن یا نعوظ سخت  بلند شدن آلت تناسلی است و زمانی رخ می‌دهد که بافت اسفنج مانند داخل آلت تناسلی با خون پر شود. معمولاً شق کردن باعث بزرگ شدن آلت تناسلی و دور شدن این اندام از بدن می‌شود. افراد می‌توانند نعوظ تصادفی یا خودبه‌خودی داشته باشند. همچنین نعوظ می‌تواند خود به خود یا پس از انزال، ترشح مایع منی از طریق مجرای ادرار، سوراخ کوچک نوک آلت تناسلی، از بین برود.

شق کردن یا نعوظ چیست

علت راست شدن دستگاه تناسلی مردان

علت راست شدن دستگاه تناسلی مردان می‌تواند شامل چند مورد مختلف باشد. اگرچه در بسیاری موارد شق کردن به دلیل برانگیختگی جنسی اعم از رابطه دلپذیر با شریک جنسی یا تماشای یک برنامه تلویزیونی سکسی یا خیال‌پردازی رخ می‌دهند، اما در طرف دیگر بسیاری از موارد شق کردن بدون دلیل خاصی یا علل جانبی مانند پر بودن مثانه اتفاق می‌افتد؛ بنابراین اگر در یک موقعیت عجیب یا خجالت‌آور تجربه شق کردن داشته‌اید دلیلی برای نگرانی وجود ندارد که مشکلی برای شما پیش آمده باشد. اندام تناسلی افراد به طور طبیعی در خیلی موارد شق کردن را تجربه می‌کند.

مطالعه بیشتر: برای اطلاع از هزینه عمل افزایش سایز اندام تناسلی و بخش های محتلف عمل افزایش سایز اندام تناسلی، کلیک کنید.

علت بلند نشدن آلت

برای درمان شلی آلت در ابتدا باید به تحلیل و شناسایی علت بلند نشدن آلت یا علت راست شدن مردان پرداخت. در بررسی علت بلند نشدن آلت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.بیماری جسمی

 اختلال نعوظ ( بلند نشدن آلت) غالباً پی آمد عارضه‌هایی است که بر جریان خون در آلت اثر می‌گذارد. دیابت، کلسترول بالا، فشارخون بالا، سیگار کشیدن و چاقی از عامل‌های خطر این عارضه‌ها است و ارتباط غیرقابل انکاری با عدم توانایی شق کردن آلت و بیماری قلبی دارد. آقایان مبتلا به ام اس نیز در خیلی مواقع اختلال نعوظ (شق کردن) را تجربه می‌کنند.

2.عامل‌های روانی

عملکرد یا میل جنسی آقایان در اثر استرسی که به دلایلی چون مشکلات شغلی، اقتصادی یا زناشویی و عاطفی به وجود می‌آید، کم می‌شود. مشکلات روحی و احساس افسردگی یا اضطراب نیز عملکرد جنسی را کاهش می‌دهد و به بروز مشکلاتی در شق کردن و بلند نشدن آلت می‌انجامد [در بیشتر مواقع در شکایات عنوان می‌گردد شوهرم سرد شده (سرد شدن مرد در طول رابطه جنسی).

معمولاً پیشنهاد جذاب برای درمان شلی نعوظ، جذاب کردن رابطه زناشویی است. این امر در درازمدت هم منجر به بالا رفتن کیفیت زندگی زناشویی شده و هم موجب درمان شلی آلت می‌شود.

عامل‌های روانی و درمان شلی آلت

3.ترکیبی از عامل‌های جسمی و روحی

 مشکلات جسمی در حفظ نعوظ (شق کردن) باعث می‌شود آقایان نگران ایفاء نقش خود حین نزدیکی باشند و به این ترتیب مشکل شدیدتر می‌شود. با بهره‌گیری از مشاوره پزشکان مختلف و روش‌های درمانی می‌توان از برطرف شدن دلیل نعوظ نشدن آقایان اطمینان حاصل و درمان شلی آلت را به طور مطلوبی تجربه کرد.

مطالعه بیشتر: برای داشتن اطلاعات بیشتر از آیا نزدیکی برای دیسک کمر ضرر دارد و اینکه چه اقداماتی برای پیشگیری لازم است انجام شود، کلیک کنید.

4.تروما

 آسیب به ناحیه تناسلی می‌تواند منجر به شق نشدن آلت شود.

5.مصرف برخی داروها

 انواع مختلفی از داروها می‌توانند بر نعوظ و میزان شق شدن آلت افراد مختلف تأثیر بگذارند.

 

مصرف برخی داروها برای درمان شلی آلت

6.جراحی

جراحی روی پروستات، مثانه یا اندام دیگری در دستگاه تناسلی شما.

7.نامشخص

 بروز اختلال نعوظ (بلند نشدن آلت) گاهی نه منشأ روانی دارد و نه منشأ جنسی. یکی از علل محتمل شق نشدن آلت در چنین مواردی بروز بیماری‌های قلبی عروقی در فرد مبتلا به بلند نشدن آلت است.

تشخیص بلند نشدن آلت

با بروز مداوم اختلال نعوظ ( شق کردن) این عارضه باید توسط پزشک مورد بررسی قرار گرد. اختلال نعوظ اگر گاهی اوقات رخ دهد، طبیعی است؛ اما اگر مداوم باشد، ممکن است علامت ابتلا به یک بیماری جسمی جدی باشد. متخصص اورولوژی باید مشکلات بروز یافته در شق کردن را به دقت بررسی کند تا بتواند علت اصلی اختلال نعوظ را تشخیص داده و روش مناسب درمان شلی آلت و اختلال نعوظ را بر مبنای این یافته‌ها پیشنهاد کند.

 از علل شق نشدن آلت می‌توان به بیماری‌های قلبی ـ عروقی، دیابت، فشارخون بالا یا کلسترول بالا اشاره کرد. اختلال جریان خون در آلت در آزمایش مشخص می‌شود. آزمایش خون با هدف تعیین مشکلات هورمونی مانند پایین بودن میزان تستوسترون، یکی از علل اختلال نعوظ، انجام می‌شود. پس از آن که متخصص جسمی یا روحی بودن علت راست نشدن آلت را تشخیص داد، درمان مناسب شروع می‌شود.

درمان شلی آلت و راست نشدن آلت تناسلی

نخستین رویکرد برای حل مشکل بلند نشدن آلت، درمان علت اصلی مشکل است؛ اما اگر علت اختلال نعوظ (شق کردن) مشخص نشده باشد، روش‌های مختلفی برای رسیدن به نعوظ کامل امتحان می‌شود. درمان‌های متعددی با هدف بازیابی عملکرد نعوظ انجام می‌شود که می‌توان آن‌ها را برحسب سطح تهاجم به شرح زیر دسته‌بندی کرد:

 1. روش‌های غیرتهاجمی در درمان شلی آلت
 2. درمان‌ شلی آلت با تهاجم حداقل
 3. درمان‌ شلی آلت با بهره‌گیری از اعمال جراحی
 4. روش‌های غیر جراحی درمان شلی آلت (اختلال نعوظ)

روش‌های غیرتهاجمی در درمان شلی آلت

کاهش عامل‌های خطر از طریق درمان بیماری‌ها یا افسردگی، مصرف داروهای خوراکی (قرص)، مشاوره و استفاده از دستگاه‌های خارجی مانند پمپ وکیوم آلت از جمله روش‌های غیرتهاجمی در درمان شلی آلت محسوب می‌شودکه باعث علت زود شل شدن نعوظ میشوند .

درمان دارویی (معمولاً مصرف قرص) مشکل حدود 70% از آقایان مبتلا به اختلال نعوظ را برطرف می‌کند. این داروها با نام‌های تجاری مختلفی چون ویاگرا، سیالیس و لویترا تولید می‌شود. این داروها به بازدارنده‌های PDE5 موسوم‌اند؛ یعنی این که واکنش نعوظ به تحریک جنسی را با جلوگیری از فعالیت آنزیم افزایش می‌دهند.

 آقایان باید قرص را حداقل یک ساعت قبل از آمیزش مصرف کنند. قرص سیالیس باید هر روز به مقدار کمتری مصرف شود، مصرف روزانه این قرص لذت بردن از موقعیت‌های پیش‌بینی‌نشده را نیز ممکن می‌کند. غذاهای پرچرب و زیاده‌روی در نوشیدن الکل جذب این داروها را مختل می‌کند. از عوارض جانبی مصرف این داروها می‌توان به سرخ شدن صورت، گرفتگی بینی، سردرد و سوءهاضمه اشاره کرد.

اگرچه مکانیسم اثر تمام این داروها یکسان است، اما تفاوت‌های مهمی، مانند مدت زمان تأثیر، نیز با هم دارند.

مطالعه بیشتر: اگر می خواهید بدانید اگر واریکوسل عمل نشود چه اتفاقی می افتد و آیا واریکوسل باعث اختلال نعوظ میشود؟ برای دریافت پاسخ کلیک کنید.

معمولاً پزشک بهترین درمان شلی آلت را تجویز می‌کند. در درمان شلی آلت، داروهای خوراکی برای تمام آقایان مناسب نیست. بیمارانی که داروهای قلبی حاوی نیترات مصرف می‌کنند، همواره باید درباره این درمان دارویی با پزشک مشورت کنند، چون داروهای مورد کاربرد در درمان شلی آلت و اختلال نعوظ با این دسته از داروها تداخل دارویی ایجاد می‌کند.

اگر راست نشدن آلت منشأ روانی نیز داشته باشد، مشاوره و روان‌درمانی می‌تواند راهگشا باشد. همچنین مشاوره برای آقایانی مفید است که علی‌رغم علت جسمی داشتن اختلال نعوظ دیگر نمی‌توانند با اعتماد به نفس یک رابطه جنسی لذت‌بخش و بدون دغدغه داشته باشند. پزشک، روان‌شناس یا مشاور از صلاحیت ارائه روان‌درمانی برخوردار است. همکاری همسر نیز در پیشبرد درمان شلی آلت مؤثر است.

دستگاه خلأ پمپی است که به منظور ایجاد جریان خون روی آلت گذاشته می‌شود. این دستگاه خون را به داخل بافت‌های مخصوص آلت (دو کورپورا کاورنوس) می‌کشد و حالتی شبیه به نعوظ طبیعی به وجود می‌آورد که علت زود شل شدن نعوظ می شود. قرار دادن یک حلقه لاستیکی اطراف پایه آلت نیز آن را به اندازه کافی برای نزدیکی، سفت و شق می‌کند. استفاده از حلقه زمانی مفید است که مرد بتواند به نعوظ برسد، اما نتواند آن را نگه دارد.

دستگاه‌هایی مانند پمپ خلأ و حلقه همواره نتیجه‌بخش نیستند و عوارض جانبی مانند درد آلت تناسلی، بی‌حسی، سرد شدن و دشواری در انزال را به دنبال دارند. متخصص باید شیوه عملکرد و استفاده از این دستگاه‌ها را به خوبی توضیح دهد و دستگاه کاملاً اندازه باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

درمان‌ شلی آلت با حداقل میزان تهاجم

درمان‌ شلی آلت با حداقل تهاجم موارد زیر را شامل می‌شود:

 1.تزریق

 با تزریق بعضی داروها در آلت می‌توان جریان خون را در این ناحیه افزایش داد. نعوظ ۵ تا ۱۰ دقیقه پس از تزریق در آلت رخ می‌دهد و حدود یک ساعت ادامه دارد. متخصص باید روش آمپول زدن در آلت را به بیمار آموزش دهد و چند بار بر شیوه تزریق بیمار نظارت کند تا از تسلط وی بر تزریق مطمئن شود. یکی از عوارض احتمالی این تزریق‌ها نعوظ دردناکی است که ساعت‌ها طول می‌کشد و به پریاپیسم یا نعوظ دائمی معروف است.

نعوظ مانا پی آمد تزریق مقدار زیاد دارو است. اگر نعوظ ۴ ساعت یا بیشتر ادامه داشته باشد، احتمال آسیب‌دیدگی دائمی آلت وجود خواهد داشت. نعوظ ( شق کردن) دائمی یک مورد اورژانسی است و باید برای درمان سریع آن اقدام شود.

2.درمان‌ های جایگزین با حداقل تهاجم اختلال نعوظ

 درمان جایگزینی تستوسترون (TRT): این روش درمان شلی آلت، فقط برای آقایانی مناسب است که میزان هورمون تستوسترون در بدنشان پایین است. پزشک علت پایین بودن هورمون را قبل از شروع درمان تعیین می‌کند.

 درمان جراحی اختلال نعوظ

عمل‌های جراحی زیر برای درمان راست نشدن آلت انجام می‌شود و به عنوان عمل جراحی نعوظ شناخته میشوند :

 • پروتز آلت دستگاه: طی یک عمل جراحی در آلت قرار داده می‌شود. بیمار می‌تواند با فشار دادن بخش معینی از دستگاه به نعوظ برسد. پروتز آلت گران است و معمولاً فقط زمانی از آن استفاده می‌شود که روش‌های دیگر درمان شلی آلت مؤثر نبوده باشد.
 • جراحی عروق: در این عمل به سیاهرگ‌ها و سرخرگ‌های مسئول خون‌رسانی به آلت تناسلی پرداخته می‌شود. جراحی عروق عمل بزرگی است و به ندرت انجام می‌شود. چنانچه عروق بیمار به دلیل صدمه دیدن و ضربه خوردن اطراف آلت، برای مثال در اثر تصادف رانندگی یا سقوط از بلندی، آسیب دیده باشد،‌ این عمل انجام می‌شود.

دیابت و اختلال نعوظ (شق کردن)

آقایان مبتلا به دیابت بیشتر در معرض ابتلا به اختلال نعوظ هستند، به ویژه اگر دیابت را تحت کنترل درنیاورده باشند. ارتباط بین دیابت و شق نشدن آلت کاملاً مشخص نیست. کنترل نکردن دیابت در درازمدت باعث افزایش آسیب‌دیدگی عصب‌ها می‌شود و جریان خون را در آلت کاهش می‌دهد. اگر میزان گلوکز خون در حد مجاز نگه داشته شود، احتمال بروز این عوارض پایین خواهد بود.

ادعاهای اثبات نشده در درمان شلی آلت

 در دنیای امروزه فراورده‌های متعددی برای درمان شلی آلت و بدون تجویز پزشک در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد که همگی ادعای درمان کردن قطعی اختلال نعوظ (شق کردن) را دارند. این فراورده‌ها غالباً قیمت بالایی دارند و معمولاً آزمایش‌های لازم برای تائید ایمنی یا مؤثر بودن روی آن‌ها انجام نشده است. توصیه می‌کنیم کورکورانه این محصولات را خریداری نکرده و حتماً قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.

سؤالات متداول درمان شلی آلت

1 – معمولاً مهم‌ترین علت نشدن آلت تناسلی در مردان چیست؟

این امر می‌تواند به علت بیماری‌های روانی، جسمی و ترکیبی از عامل‌های روانی و جسمی، تروما، جراحی، مصرف داروهای مختلف و… رخ دهد. تشخیص علت شق نشدن آلت می‌تواند گامی مهم در درمان این عارضه باشد.

2 – بهترین روش درمان شلی آلت چیست؟

روش‌های مختلفی برای درمان شلی آلت وجود دارد که با توجه به شرایط فرد می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. این روش‌ها شامل استفاده از دارو برای درمان شلی آلت، اعمال جراحی، برطرف علت بلند نشدن آلت، تزریق در آلت و درمان‌های جایگزین می‌باشد. مرجع تشخیص برای انتخاب بهترین روش پزشک متخصص می‌باشد.

2 – آیا محصولاتی که برای درمان شلی آلت در رسانه‌ها و بدون تجویز پزشک تبلیغ می‌شوند قابل اعتماداند؟

با توجه به عدم تجویز پزشک بهره‌گیری از این محصولات می‌تواند خطرناک باشد، از این رو قبل از خرید و استفاده از آن‌ها نیاز است با پزشک متخصص اورولوژی مشورت کرده و استفاده از این محصولات با تجویز پزشک و پایش مداوم او باشد.برای انجام درمان شلی آلت می‌توان از تجارب درمانی بیماران قبلی بهره گرفت.

 در این زمینه می‌توان از تجارب جناب آقای دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان با سابقه بیش از 15 سال جراحی موفق در این زمینه کمک گرفت. دکتر فـرشاد نامداری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی و حائز رتبه دوم بورد کشوری تخصصی اورولوژی می‌باشد. ایشان دانش‌آموخته و دستیار ممتاز دانشکده علوم پزشکی تهران می‌باشند. با بهره‌گیری از دانش و تجربه ایشان می‌توان به‌خوبی از درمان شلی آلت اطمینان حاصل کرد.

منبع

 

https://kidshealth.org/en/teens/normal-erections.html

https://my.clevelandclinic.org/health/articles/10036-erection

مقالات مرتبط

20 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و عرض ادب
  مردی 40 ساله هستم حدود یک ماه است دوچار اختلال نعوظ شدم
  ممنون میشم کمکم کنید
  تشکر

  پاسخ
  • سلام درود بر شما
   نیاز است برای درمان اختلال در نعوظ به پزشک متخصص مراجعه کنید
   جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸ تماس حاصل کنید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  بنده سنم 45 سال است در حال نزدیکی دچار شلی الت تناسلی میشم
  چکار کنم

  پاسخ
  • سلام خدمت شما
   شلی الت تناسلی یک مشکل جنسی است که باید بررسی شود.
   برای درمان به پزشک متخصص ارولوژی مراجعه کنید.
   با تشکر

   پاسخ
 • سلام تشکر بابت محتوا مفیدتون

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر
  راه سریع و مطمن برای درمان شلی آلت چی پیشنهاد میدید

  پاسخ
  • سلام شما بهتر است برای درمان با دکتر متخصص مراجعه و مشاوره دریافت کنید
   تشکر

   پاسخ
 • سلام اقای دکتر
  بهترین درمان برای شلی الت تناسلی در مردان چی هست؟ آیا این مشکل میتونه ناشی از یک بیماری جدی باشه
  تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  • سلام خدمت شما
   شلی یا عدم نعوظ آلت تناسلی در مردان می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.
   برخی از عوامل روانی، عصبی، عروقی، هورمونی، آناتومیک و جراحی می‌توانند باعث این مشکل شوند. برای تشخیص دقیق علت شلی آلت، لازم است به یک متخصص ارولوژی مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید. درمان شلی آلت بستگی به علت آن دارد
   موفق باشید

   پاسخ
 • آقا من ی هفتس اینجوری شدم میشه کمک کنین ممنون میشم

  پاسخ
  • سلام دوست خوب
   جهت دریافت مشاوره و درمان با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸ تماس حاصل فرمائید.
   تشکر

   پاسخ
 • سلام آلت من یک ماه هست که بلند نمیشه من دیابت دارم لطفا مرا راهنمایی کنید من اهل تبریزم ممنون

  پاسخ
  • سلام و درود
   ناتوانی جنسی می‌تواند یکی از عوارض دیابت باشد، به خصوص اگر قند خون برای مدت طولانی بالا باشد و به عروق خونی و اعصاب آسیب برساند. این مشکل می‌تواند به دلیل فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی نیز ایجاد شود.
   مهم است که با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا بتوانید بهترین روش درمانی را برای وضعیت خود انتخاب کنید.
   امیدوارم که به زودی بهبود یابید.

   پاسخ
 • سلام دکتر چیکار کنم آلتم بلند بشه درمان خانگی وجود داره بتونم استفاده کنم؟ ممنون

  پاسخ
 • ببخشید یه سوال داشتم علت زود شل شدن نعوظ در زمان رابطه چی میتونه باشه و باید چکار کرد مهرابی از تهران

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   می توانید برای درمان درمان شلی آلت به یک متخصص مراجعه کنید

   پاسخ
 • سلام.همسر من بعداز عمل سنگ کلیه دچار اختلال نعوظ شد،میتونه بخاطر عمل جراحی باشه یا جنبه روانی داره؟

  پاسخ
  • سلام خدمت شما
   عمل جراحی سنگ کلیه ممکن است به عوامل فیزیکی مرتبط با عمل، مانند تحریک عصب‌ها یا تغییر در جریان خون، مرتبط باشد که می‌تواند به اختلال نعوظ منجر شود.
   در برخی موارد، عمل جراحی ممکن است به طور مستقیم با اعصاب و عروق مرتبط با نعوظ در منطقه کلیه تداخل داشته باشد.
   افراد ممکن است به دلیل ترس از عمل، تغییر در وضعیت جسمی یا نگرانی‌های مرتبط با بهبود پس از عمل، مشکلات نعوظ را تجربه کنند.
   ممکن است عوامل دیگری نیز در اختلال نعوظ دخال داشته باشند، مانند تغییر در هورمون‌ها، داروها، وضعیت عمومی بدن، و مشکلات مرتبط با سیستم عصبی.
   در هر صورت بهتر است جهت درمان به پزشک متخصص مراجعه نمایید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید