تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی

در این مقاله به توضیح کامل نقش اعتیاد و روابط جنسی پرداخته ایم. اعتیاد می‌تواند زمینه‌ ساز ابتلا به انبوهی از مشکلات و موارد منفی در فرد مصرف‌کننده شود. اثرات اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند موجب بروز بیماری‌ های جسمی و بروز مشکلاتی در اندام‌های مختلف شود؛ اما آیا می‌دانستید که به جز موارد یاد شده اثرات اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند موجب بروز تغییراتی در روابط جنسی و روابط زناشویی شود؟

tel://02188776801

مواد مخدر می‌توانند به روش‌ های مختلف بر رابطه جنسی و زناشویی افراد تأثیر بگذارند. تأثیر اعتیاد و روابط جنسی می‌تواند هم از طریق افزایش یا کاهش میل جنسی که به بررسی علت بی میلی جنسی در مردان و زنان باید پرداخت و پاسخ جنسی و هم با شدیدتر کردن رابطه جنسی باشد. همچنین مواد مخدر می‌توانند ریسک‌پذیری جنسی را افزایش داده و نحوه واکنش بدن به رابطه جنسی را تغییر دهند.

مطالعه بیسنر: اگر می خواهید بدانید برای درمان کاهش میل مردان چه باید کرد و علت اصلی از بین رفتن حس مردانگی به زن چیست؟ کلیک کنید.

 

 

با مراجعه به متخصص اورولوژی می‌توانید در زمینه تأثیر اعتیاد بر روابط جنسی و روابط زناشویی اطلاعات بیشتری را کسب نمایید و از بروز این مشکلات پیشگیری نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ‌می‌توانید از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱ با مشاورین ما در کلینیک تخصصی اورولوژی دکتر نامداری تماس حاصل فرمایید.

چرایی تأثیر اعتیاد بر روابط جنسی

اما تأثیر اعتیاد و روابط جنسی چطور اعمال می‌شود؟ در جواب باید گفت اعتیاد قابلیت بهره‌ گیری از کلسترول که از هورمون‌ های جنسی مانند استروژن، تستوسترون تشکیل شده است را کاهش می‌دهد و تأثیر چشمگیری روی عملکرد هورمون‌ های جنسی و اندام‌های بدن داشته و در نتیجه اعتیاد و روابط جنسی بسیار همدیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

چرایی تأثیر اعتیاد بر روابط جنسی + تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی

جالب است بدانید که این پیامد ورای اینکه بعد از مصرف مواد مخدر ایجاد می‌شود حتی تا سال‌ ها بعد از مصرف مواد مخدر هم تأثیرات منفی خود را حفظ می‌کند. اعتیاد به مواد مخدر می‌توانند نقش عمده ای در ابتلای بیماری‌های مختلف جسمی و روحی ایفا کرده و همچنین موجب تشدید برخی از بیماری‌ها و استرس در فرد ‌شود.

بروز اختلال استرس ممکن است در طول رابطه زناشویی تأثیر خود را نشان داده و منجر به ایجاد آشفتگی و اضطراب فیزیکی و عاطفی در فرد مصرف‌کننده شود. این امر حتی ممکن است فرد معتاد را از برقراری رابطه جنسی دل‌ زده و از کانون گرم خانواده دور کند. بروز این حالت می‌تواند نشانه ای از تأثیر اعتیاد و روابط جنسی افراد معتاد باشد.

مطالعه بیشتر: برای کسب اطلاعات در خصوص اینکه آیا واریکوسل گرید ۳ باعث ناباروری می شود، برای دریافت پاسخ کلیک کنید.

اعتیاد در برخی موارد ممکن است موجب انقباض بیضه‌ های فرد مصرف‌کننده و بروز مشکلاتی در این ناحیه از بدن شود. این مشکلات ناشی از تأثیر مواد مخدر بر غدد درون ریز است که در نهایت موجب تأثیر سو بر روی اسپرم و میزان باروری شود.همچنین اعتیاد می‌تواند کیفیت رابطه زناشویی و فاکتورهای مانند نعوظ، ارگاسم، خیسی واژن، میزان لذت و رضایت از رابطه جنسی و … را تحت تأثیر قرار دهد که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تأثیر مواد مخدر بر اسپرم و میل جنسی

تاثیر اعتیاد و روابط جنسی به این گونه است که اعتیاد به مواد مخدر در واقع می‌تواند میل جنسی افراد را کاهش داده و حفظ روابط سالم با شرکای جنسی را دشوارتر ‌کند. با این حال، بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده از مواد اعتیاد آور در واقع می‌تواند میل جنسی را افزایش دهد.

تأثیر مواد مخدر بر اسپرم و میل جنسی + تاثیر شیره تریاک بر اسپرم

در حالی که این امر ممکن است در لحظه‌ ای که در آن اثرات “به زعم افراد” مطلوب مواد اعتیاد آور هنوز وجود دارد صادق باشد و در اعتیاد طولانی‌ مدت شرایط فرد قطعاً متفاوت و عاملی برای کاهش میل جنسی و لذت از روابط زناشویی است. بر مبنای تحقیقات مفصلی که در زمینه تأثیر مواد مخدر بر کیفیت انجام روابط جنسی انجام شد مشخص شد.

که ۳۶.۴ درصد از مردان دچار سو مصرف مواد مخدر مبتلا به اختلال نعوظ و یا عدم توانایی در دستیابی یا حفظ حالت نعوظ بودند. همچنین در این افراد احتمال بالایی برای طولانی شدن ارگاسم به میزانی غیر عادی و بروز مشکلات ناشی از آن در رابطه زناشویی وجود داشت.

همچنین اعتیاد به مواد مخدر احتمال بروز مخاطراتی مانند کاهش تحریک پذیری، لذت وتمایل به روابط جنسی در زنان را افزایش داده و خیسی ناحیه واژن و همچنین می‌تواند توانایی ارگاسم در زنان را کاهش دهد. بیماری‌ های مقاربتی ناشی از رفتارهای پرخطر مرتبط با مصرف مواد مخدر ممکن است تمایل جنسی فرد را دستخوش تغییر قرار دهد.

مطالعه بیشتر: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهمترین علت ناباروری مردان چیست و چه راه های برای درمان آن وجود دارد، کلیک کنید.

بسیاری از افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، تغییرات شخصیتی را تجربه می‌کنند که شامل بی تفاوتی نسبت به علایق گذشته است. این علایق می‌تواند شامل تمایل به داشتن رابطه جنسی باشد.

علاوه بر این، اعتیاد اغلب بر وضعیت عاطفی فرد تأثیر می‌گذارد و منجر به ایجاد چالش در مدیریت احساسات و عواطف فردی می‌شود. این امر همچنین می‌تواند بر میل جنسی و سطح انرژی فرد تأثیر گذاشته و در نتیجه باعث کمبود میل جنسی و همچنین تحرک اسپرم شود.

تأثیر تریاک بر رابطه زناشویی

ابتلا به اعتیاد به ویژه تریاک می‌تواند منجر به از دست دادن تدریجی یک رابطه عاشقانه شود. این پرسش که تاثیر تریاک بر رابطه زناشویی نی نی سایت و سایت های دیگر بسیار دنبال میشود و افراد بسیاری در پی یافتن پاسخ آن هستند چه به دلیل خیانت یا سایر پیامدهای اعتیاد باشد و چه مصرف مداوم تریاک که می‌تواند تمایل، شوق و انرژی فرد را جهت انجام رابطه جنسی کاهش دهد و موجب ایجاد مشکلاتی بر روند پایدار روابط زناشویی داشته باشد.

 از دست دادن یک رابطه زناشویی همیشه یک چالش دردناک برای زوجین است و حتی می‌تواند فرد را برای مدت طولانی‌تری در چرخه بی وقفه اعتیاد نگه دارد؛ اما یک رابطه از دست رفته به این معنی نیست که یک فرد امیدی برای درمان نخواهد داشت. فرد معتاد باید بداند که زمان آن فرا رسیده است که با درک اینکه بهبودی مستلزم چیست، روند درمانی خود را آغاز کند.

تأثیر شیره تریاک بر اسپرم

اگرچه استفاده از تریاک از زمان‌ های خیلی دور به عنوان راهی برای برطرف کردن اختلال نعوظ و طول مدت نعوظ استفاده می‌شد اما در درازمدت و با اعتیاد به شیره تریاک، این امر تأثیر مخربی بر اسپرم فرد گذاشته و در نتیجه می‌تواند سلامت باروری زوجین را به خطر بیندازد.

تأثیر شیره تریاک بر اسپرم

 

از این برای پیشگیری از تأثیر شیره تریاک بر اسپرم نیاز است با مشاوره با متخصصین مصرف این ماده اعتیاد آور متوقف گردد البته نه اینکه با پرسش سوالاتی در وب سایت های غیر متخصص مانند تاثیر شیره تریاک بر اسپرم نی نی سایت، به دنبال راه حل منطقی باشید بلکه باید کاملا با یک پزشک متخصص و بهترین فوق تخصص ناباروری مردان در ایران در ارتباط باشید.

تأثیر هروئین بر رابطه زناشویی

هروئین یکی از مواد مخدر صنعتی است که به جز تأثیرات سو مختلف بر جسم و روان فرد مصرف‌کننده می‌تواند بر رابطه زناشویی نیز تأثیر منفی بگذارد و یکی از مهمترین مواد برای اثبات تاثیر اعتیاد و روابط جنسی بر همدیگر است . هروئین در ابتدا باعث افزایش طول رابطه جنسی می‌شود و این امر ممکن است.

در ابتدا مطلوب در نظر گرفته شود ولی طول کشیدن رابطه جنسی به علت شلی آلت و نرسیدن زوجین به ارگاسم و همچنین بروز اختلال نعوظ می‌تواند رابطه زناشویی را دستخوش مشکلات عدیده‌ای کند. اعتیاد به هروئین و شیشه و مصرف این مواد از طریق تزریق مشترک موجب بروز بیماری‌هایی نظیر ایدز و هپاتیت می‌شود.

همچنین مصرف مواد مخدری مانند هروئین و شیشه موجب بالا رفتن احتمال ابتلای فرد به بیماری جنسی مانند زگیل تناسلی، ایدز و هپاتیت از راه روابط جنسی پر خطر می‌شود. شوربختانه اینکه بیماری‌ هایی مانند ایدز و هپاتیت B تاکنون درمان قطعی نداشته و می‌تواند زندگی خانوادگی و اجتماعی فرد مبتلا را با بحران‌های بی سابقه‌ ای مواجه کند.

افراد معتادی که به چنین بیماری‌ هایی آلوده هستند مجبور هستند تا آخر بار این بیماری‌ ها بر دوش خود بکشند. این بیماری‌ ها می‌تواند تلنگری برای افراد معتادی باشد که عقیده دارند که روزی مواد مخدر  ترک خواهند کرد و اعتیاد و روابط جنسی به هم مربوط نمی شوند. باید گفت باید به سرعت مصرف مواد مخدر را ترک کرد چون ممکن است فرد روزی به فکر ترک مصرف بیفتد که گرفتار بیماری‌های مختلف و مشکلات عدیده‌ای در زندگی زناشویی خود شود.

تأثیر شیشه بر رابطه زناشویی

مصرف شیشه می‌تواند رابطه جنسی را در ابتدا کم و بیش لذت بخش کند و حتی شوق فرد مصرف‌کننده را برای انجام رابطه جنسی بالا ببرد ولی اثرات خاص مواد مخدر بر رابطه جنسی به علت بلند نشدن آلت یا هرگونه عارضه ایی دیگر ممکن است در طول زمان تغییر کند، به خصوص اگر فرد وابسته شود.

اعتیاد به شیشه  مانند سایر مواد خدر دلیلی بر تاثیر اعتیاد و روابط جنسی است چرا که ممکن است بر توانایی فرد در به خاطر سپردن رابطه جنسی، رضایت از رابطه جنسی یا برقراری ارتباط در مورد رابطه جنسی تأثیر منفی بگذارد.

 در دراز مدت با تأثیر فیزیولوژیک و روانی شیشه و بروز رفتار هایی مبتنی بر توهم و پارانویا به مقدار زیادی رابطه زناشویی زوجین به خطر می‌افتد. استفاده از شیشه ممکن است رفتار پرخاشگرانه را افزایش داده و خطر تجاوز جنسی را بالا ببرد.

افرادی که مواد مخدری مانند هروئین یا شیشه استفاده می‌کنند معمولا کنترل جنبه‌ های دیگر زندگی خود را از دست می‌دهند و ممکن است اقدام به انجام کارهایی کنند که درحالت عادی انجام نمی‌دهند.

آیا مصرف شیشه بر اسپرم تأثیر دارد

در مطالعاتی که انجام شده مشاهده شده که شیشه با تأثیر بر کانال‌های کلسیم که نقش اساسی در تحرک اسپرم دارند، می‌تواند احتمال نا باروری را از طریق کاهش تحرک اسپرم افزایش دهد.

تأثیر ترک اعتیاد بر اسپرم

با ترک اعتیاد به تدریج شرایط روحی و جسمی فرد سابقاً معتاد بهتر شده و همچنین تحرک اسپرم بالا می‌رود. با گذشت زمان زیادی از دوران اعتیاد، فرد سابقاً معتاد می‌تواند امیدوارم باشد که رابطه جنسی طبیعی را دوباره تجربه کند و تاثیر اعتیاد و روابط جنسی از بین برود .برای پیشگیری از تأثیر اعتیاد بر روابط جنسی و زندگی زناشویی می‌توان از تجارب درمانی بیماران قبلی بهره گرفت.

همچنین در این زمینه می‌توان از تجارب جناب آقای دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان با سابقه بیش از 15 سال جراحی موفق کمک گرفت. دکتر فـرشاد نامداری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی و حائز رتبه دوم بورد کشوری تخصصی اورولوژی می‌باشد.

ایشان دانش‌آموخته و دستیار ممتاز دانشکده علوم پزشکی تهران می‌باشند. با بهره‌گیری از دانش و تجربه ایشان می‌توان به‌خوبی از جلوگیری از تأثیر اعتیاد بر سلامت جنسی و روابط زناشویی اطمینان حاصل کرد.

سوالات متداول اعتیاد و روابط جنسی

1 – آیا اعتیاد به مواد مخدر موجب تأثیر منفی بر اسپرم می‌شود؟

اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند در درازمدت باعث کاهش تحریک اسپرم و تأثیر سو بر باروری فرد مصرف‌کننده شود.

2 – اعتیاد به مواد مخدر چگونه موجب ابتلا افراد به بیماری‌های عفونی می‌شود؟

این امر می‌تواند از دو طریق یکی از طریق تزریق مشترک و بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری عفونی منتقله از این راه و یا افزایش بی‌پروایی فرد در روابط جنسی خارج از کانون خانواده و نتیجتاً ابتلای به بیماری‌های جنسی مانند ایدز، هپاتیت یا زگیل تناسلی شود.

3 – آیا استفاده از مواد مخدر موجب افزایش لذت در طول رابطه جنسی می‌شود؟

این امر اگرچه ممکن است در ابتدا رخ دهد ولی در ادامه با کاهش میل جنسی و دیگر موارد موجب بروز اثرات منفی در روابط زناشویی می‌شود.

منبع مقاله:

https://wellnessretreatrecovery.com/addiction-sex-and-relationship

https://www.medicalnewstoday.com/articles/drugs-and-sex

https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acsomega.1c06242

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید