دفع سنگ کلیه (4 تا 10 میلی‌متری)   

در این مقاله راجب به دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری و همچنین دفع انواع سنگ کلیه های 4 – 10 میلی متری صحبت میکنیم . در بدن ما کلیه‌ ها اندامی هستند که مواد زائد را از خون پالایش کرده و از طریق ادرار تولید می‌کنند. گاهی اوقات نمک‌ ها و سایر مواد معدنی در ادرار به هم چسبیده و سنگ‌ های کوچک کلیه را تشکیل می‌دهند.

 سنگ کلیه چیست؟

معمولاً سنگ‌ های تشکیل‌ شده در کلیه از اندازه یک کریستال قند تا یک توپ پینگ‌ پنگ متغیر هستند، اما سنگ‌ های کلیه صرف تشکیل شان به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرند مگر اینکه باعث انسداد و بروز علائم ناگواری در فرد مبتلا به آن شوند.

 سنگ کلیه چیست

ابتلا به سنگ‌ های کلیوی ممکن است به خاطر اتساع کپسول کلیه و وارد شدن فشار به حالب ها درد شدیدی را در فرد مبتلا ایجاد کنند. و اصولا یکی از متداول ترین سوالات پیرامون درد کلیه اینست که برای کلیه درد چی بخوریم و از چه دارو و درمانی برای رفع آن استفاده کنیم .

tel://02188776801

علائم سنگ کلیه

هنگامی که سنگ کلیه از طریق دستگاه ادراری حرکت می‌کند، سنگ‌ های کوچک ممکن است بدون ایجاد علائم عبور کنند ولی گاهی نیز چه سنگ‌ های کوچک (مثلاً سنگ‌های 4 میلی متری ریزتر) و چه سنگ‌ های درشت (10 میلی متری و بیشتر) ممکن است در فرد مبتلا باعث ایجاد علائم زیر شود:

 • درد شدید در ناحیه پشت، شکم یا کشاله ران
 • ادرار مکرر یا دردناک
 • وجود خون در ادرار
 • بروز حالت تهوع و استفراغ

تشخیص سنگ کلیه

سنگ کلیه به ندرت قبل از شروع درد تشخیص داده می‌شود. این درد اغلب به اندازه‌ ای شدید است که بیماران را به مطب یا بیمارستان یعنی جایی که گروه درمانی با آزمایش‌ های مختلف می‌تواند سنگ‌ ها را کشف کند بکشاند.

 تشخیص سنگ کلیه

این آزمایش‌ های تشخیصی ممکن است شامل سی تی اسکن، اشعه ایکس، سونوگرافی و آزمایش ادرار باشد. آزمایش خون می‌تواند به بررسی سطوح بالای مواد معدنی دخیل در تشکیل سنگ کلیه کمک کند.

سی تی اسکن نیز معمولاً ابزار تشخیصی خوبی برای تشخیص سنگ کلیه و کمک به درمان و مثلاً دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری و بالاتر باشد.به طور کلی اقدام تشخیصی انتخابی در سنگهای کلیه سی تی اسکن شکم و لگن بدون تزریق می باشد .

عوامل دخیل در دفع سنگ کلیه

هرچه اندازه سنگ کلیه کوچک‌ تر باشد، احتمال دفع راحت و خود به خود آن بیشتر می‌شود. اگر سنگ کلیه کوچک‌ تر از 5 میلی متر (یک و نیم اینچ) باشد، به احتمال 90 درصد بدون مداخله بیشتر عبور می‌کند.

عوامل دخیل در دفع سنگ کلیه

و شما عکس سنگ کلیه 4 میلیمتری یا سنگ 4 میلی در حال را دیدیه باشید، از این رو برای کمک به دفع سنگ 4 میلی متری و کوچک‌ تر می‌توان مصرف مایعات را بالا برده یا دارو های مدر و تسهیل کننده دفع سنگ کلیه 4 میلی متری بهره گرفت.

 اگر  اندازه سنگ تشکیل شده بین 5 تا 10 میلی متر باشد و شما عکس سنگ کلیه 8 میلی‌متری یا سنگ 8 میلی در حالب را دیده باشید، احتمال عبور آن از مجاری ادراری 50 درصد است. اگر سنگ بیش از حد بزرگ باشد که به خودی خود دفع نشود، چندین گزینه درمانی در دسترس است.

دفع سنگ 10 میلی متری  و سنگ‌ های بزرگ‌ تر را باید با درمان با تمرکز بیشتر و دقیق‌ تری انجام داد. در ادامه به بررسی درمان سنگ کلیه در حالت‌ های مختلف آن می‌پردازیم.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با بدترین نوع سنگ کلیه و انواع سنگ کلیه و علائم داشتن سنگ کلیه کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دفع سنگ کلیه (4 تا 10 میلی‌متری) و رزرو وقت مشاوره با دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و نا باروری مردان با شماره ۰۲۱۸۸۷۷۶۸۰۱ تماس بگیرید.

دفع سنگ کلیه ۴ میلی متری (4 – 10 میلی متر)

همان‌ طور که در بالاتر توضیح دادیم به احتمال خیلی زیاد سنگ کلیه 4 میلی متری می‌تواند به طور طبیعی از بدن عبور کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که دفع سنگ کلیه 4 میلی متری با گذشت زمان دشوارتر شود. بنابراین درمان به موقع و دفع سنگ کلیه ۴ میلی متری برای جلوگیری از بروز عوارض متعاقب ضروری است.

 دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری

اگر سنگ کلیه 4 میلی متری برای شما تشخیص داده شد و عکس سنگ کلیه 4 میلیمتری در حالب مشاهده شود و به دنبال بهترین درمان و روش دفع سنگ کلیه 4 میلی متری مؤثر هستید، باید در این زمینه به اورولوژیست های مجرب که در انجام انواع روش‌ های درمانی دفع سنگ کلیه متخصص هستند. مراجعه نمایید.

 معمولاً تجویز یک دوره داروهای خوراکی مدر و یا ضد درد و مصرف مایعات در درمان و دفع سنگ کلیه 4 میلی متری بسیار مؤثر است. همچنین پزشک معالج ممکن است تغییراتی را در شیوه زندگی مانند افزایش تحرک و فعالیت بدنی، افزایش مصرف مایعات و دریافت کافی روزانه آن و اجتناب از مصرف غذاهای تشکیل دهنده آن سنگ کلیه خاص را پیشنهاد می‌کند.

که از  تشکیل و عود سنگ کلیه جلوگیری شود. در ادامه راهکار های دفع سنگ کلیه 4 میلی متری و همچنین سنگ‌ های 5 الی 10 میلی متر به تفصیل ارائه می‌گردد:

مصرف آب

 برای دفع سنگ کلیه 4 میلی متری نیاز است که حداقل 2 لیتر آب در روز بنوشید و ادرار خود را در طول روز بررسی کنید. بی رنگ بودن ادرار نشانه مصرف بالای مایعات و تیره بودن رنگ آن می‌تواند نشانه‌ ای بر دریافت ناکافی مایعات باشد.

مصرف اب برای سنگ کلیه

مصرف کافئین خود را بررسی کنید!

آب ساده بهترین نوشیدنی است و چای گیاهی تا حدی مناسب است. اما برای دفع سنگ کلیه 4 میلی متری میزان مصرف کافئین خود را بررسی کرده و  قهوه را فقط در حد اعتدال مصرف کنید.

همچنین باید از نوشیدنی‌های حاوی الکل خودداری کنید. یک عقیده اشتباه وجود دارد که مصرف الکل و نوشیدنی الکلی موجب دفع سنگ کلیه 4 متری و حتی سنگ کلیه 10 میلی متری و بزرگ‌ تر از آن می‌شود در حالی که این گزینه صحت ندارد.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با جدیدترین لیست بهترین دکتر سنگ کلیه در تهران و مغرفی کامل هر کدام، کلیک کنید.

رژیم غذایی سرشار از فیبر

 یک رژیم غذایی سرشار از فیبر با میزان کم نمک برای درمان و دفع سنگ کلیه 4 میلی متری توصیه می‌شود. همچنین در طی دوران ابتلا به سنگ کلیه از مصرف زیاد سبزی‌ هایی مانند گوجه فرنگی، چغندر، اسفناج و همچنین خوردن آجیل خودداری کنید. مصرف پروتئین را نیز  طبق دستور پزشک معالج خود محدود کنید.

از غذا های فرآوری شده اجتناب کنید!

 سعی کنید از مصرف غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده با مواد نگه‌ دارنده در حد امکان خودداری کنید.

تجویز دارو های ضد درد و مدر

در دفع سنگ‌ های کلیه 4 الی 10 میلی متری پزشک معالج می‌تواند دارو های ضد درد را برای تسکین درد و دارو های مدر را برای افزایش دفع ادرار و بالا رفتن شانس دفع سنگ کلیه 4 میلی متری و بزرگ‌ تر را تجویز کند و با بررسی عکس سنگ کلیه 10 میلی‌متری تصمیم گیری درست راجب نحوه ی دفع قطعی آن بگیرد.

 دفع سنگ کلیه 10 میلی متری و بزرگ‌ تر

سنگ کلیه با اندازه متوسط سنگ‌ هایی با ابعاد بین 5 تا 10 میلی متر هستند. این سنگ‌ های کلیه نیاز به درمان جدی‌ تری داشته و دفع سنگ کلیه 10 میلی متری و بزرگ‌ تر به طور طبیعی و یا با درمان‌ های اولیه که در بالاتر گفته شد، بعید است.

در اینجا چند درمان سنگ کلیه وجود دارد که متخصصان اورولوژی برای سنگ کلیه با اندازه متوسط توصیه می‌کنند.

دارو های تجویزی برای دفع سنگ کلیه 10 میلی متری

برای دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری ،دارو های تجویزی وجود دارند که می‌توانند به دفع سنگ کلیه به بدن کمک کنند. این دارو که با عنوان مسدودکننده‌ های آلفا شناخته می‌شوند، دیواره‌ های حالب را شل می‌کنند.

این گذرگاه‌ ها را گشاد می‌کند تا سنگ راحت‌ تر در آن جا شود. عوارض جانبی مصرف این دارو به طور کلی خفیف بوده و ممکن است مواردی مانند سردرد یا سرگیجه را در بر گیرد. مصرف انواع دیگری از داروها  نیز می‌توانند به جلوگیری از تشکیل سنگ‌ های جدید کمک کنند.

سنگ شکنی با کمک موج شوک (SWL)

رایج‌ ترین روش پزشکی برای درمان سنگ‌ های کلیه بزرگ به عنوان سنگ شکنی خارج از بدن (ESWL) شناخته می‌شود. این روش درمانی از امواج ضربه‌ای پر انرژی برای شکستن سنگ کلیه به قطعات کوچک استفاده می‌کند تا بتوانند از طریق دستگاه ادراری عبور کنند.

سپس قطعات سنگ کوچک شده می‌توانند راحت‌ تر از طریق دستگاه ادراری حرکت کنند. عوارض جانبی این روش درمانی دفع سنگ 10 میلی متری و بالاتر ممکن است شامل خونریزی، کبودی یا درد بعد از عمل در فرد تحت عمل سنگ شکنی باشد.

مطالعه بیشتر: برای آشنایی با درمان سنگ کلیه شاخ گوزنی با طب سنتی، کلیک کنید.

سیستوسکوپی و یورتروسکوپی (URS)

از این روش برای دفع  سنگ کلیه 4 میلی متری یا بیشتر از این روش استفاده می‌شود. در این روش درمانی، از سیستوسکوپ برای بررسی داخل مجرای ادرار و مثانه برای یافتن موقعیت سنگ استفاده می‌شود.

در ادامه متخصص اورولوژی اورتروسکوپ را از طریق مجرای ادراری شما وارد می‌کند تا دستگاه ادراری را بررسی کند. در این روش درمانی برای دفع سنگ 10 میلی متری و بزرگ‌ تر، سنگ‌ ها را می‌توان پس از یافتن به قطعات کوچک‌ تر خرد کرد.

این روش تحت بیهوشی یا بی حسی ناحیه ای انجام می‌شود، با این حال، زمان بهبودی آن بسیار سریع‌ تر بوده و معمولاً می‌توانید همان روز بعد از ریکاوری از بیمارستان ترخیص شده و  به خانه بروید.

نفرولیتوتومی از راه پوست (PCNL)

یک ابزار نازک مشاهده به نام نفروسکوپ، در این روش برای تعیین محل و دفع سنگ کلیه 10 میلی متری و بزرگ‌ تر از آن استفاده می‌شود.

این ابزار را می‌توان مستقیماً از طریق یک برش کوچک در پشت شما وارد کلیه کرد. در دفع سنگ 10 میلی متری و حتی سنگ‌های بزرگ‌تر از آن ، اورولوژیست ممکن است از لیزر برای شکستن سنگ‌ های کلیه به قطعات کوچک‌ تر استفاده کند.

این روش تحت بیهوشی انجام می‌شود و ممکن است بعد از انجام آن برای دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری و سنگ‌ های بزرگ‌ تر؛ نیاز به بستری کوتاه مدت در بیمارستان داشته باشد.

سؤالات متداول دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری

1) رایج‌ ترین روش درمان و دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری و بزرگ‌ تر از آن چیست؟

رایج‌ ترین روش پزشکی برای درمان سنگ کلیه به عنوان سنگ شکنی خارج از بدن (ESWL) شناخته می‌شود. این روش درمانی از امواج ضربه‌ای پر انرژی برای شکستن سنگ کلیه به قطعات کوچک استفاده می‌کند تا بتوانند از طریق دستگاه ادراری عبور کنند.

2) روش‌ های متداول در درمان و دفع سنگ کلیه 4 میلی متری چیست؟

افزایش مصرف مایعات، محدود کردن دریافت نوشیدنی‌ های حاوی کافئین، عدم مصرف الکل و نوشیدنی‌ های الکی و حاوی الکل؛ دریافت داروی ضد درد یا ادرارآور؛ مصرف غذاهای سرشار از فیبر، مصرف کم نمک و محدود کردن مصرف پروتئین

3) آیا بعد از عمل سیستوسکوپی نیازی به بستری شدن در بیمارستان هست؟

بعد از عمل سیستوسکوپی برای درمان و دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری و سنگ‌ های بزرگ‌ تری نیازی به بستری شدن در بیمارستان نبوده و با تائید پزشک معالج فرد عمل شده می‌تواند ترخیص شده و به خانه خود مراجعه نماید.

برای انجام درمان انواع سنگ کلیه می‌توان از تجارب درمانی بیماران قبلی بهره گرفت. همچنین در این زمینه می‌توان از تجارب جناب آقای دکتر فرشاد نامداری جراح و فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان با سابقه بیش از 15 سال جراحی موفق در این زمینه کمک گرفت.

دکتر فـرشاد نامداری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی و حائز رتبه دوم بورد کشوری تخصصی اورولوژی می‌باشد. ایشان دانش‌آموخته و دستیار ممتاز دانشکده علوم پزشکی تهران می‌باشند. با بهره‌گیری از دانش و تجربه ایشان می‌توان به‌خوبی از درمان انواع سنگ کلیه اطمینان حاصل کرد.

منبع مقاله:

https://www.webmd.com/kidney-stones/ss/slideshow-kidney-stones-overview

https://www.pristyncare.com/treatment/kidney-stone/size/4-mm-kidney-stone

https://meddo.in/blog/how-kidney-stone-pass-size-chart-and-treatment/

مقالات مرتبط

22 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • دلارا بهارستانی
  12 بهمن1402 10:45 ق.ظ

  سلام خدمت آقای دکتر نامداری
  من 38 سال سن دارم و در کلیه سمت راست سنگ 10 میلی متری دارم،
  آیا بعد از دفع سنگ کلیه امکان داره بازم درد داشته باشم؟

  پاسخ
  • سلام سرکار خانم بهارستانی
   بعد از دفع سنگ کلیه، ممکن است درد کمی باقی بماند، اما این درد معمولاً بسیار کمتر از درد قبلی است.
   با این حال، در برخی موارد، بعد از دفع سنگ کلیه، سنگ‌های دیگری نیز ممکن است در کلیه شما تشکیل شوند.
   برای اطمینان از وضعیت کلیه‌های خود، بهتر است به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید.
   جهت دریافت مشاوره با شماره تماس ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸حاصل فرمائید.

   پاسخ
 • جعفر خادم
  12 بهمن1402 10:47 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  مدتی است که داخل ادرارم خون مشاهده میشه آیا میتونه دلیلش وجود سنگ در کلیه هام باشه
  تشکر

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   خون در ادرار ممکن است ناشی از بیماری‌های مختلفی باشد، از جمله سنگ کلیه
   برای تشخیص دقیق علت خونریزی در ادرار، لازم است که به پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید.

   پاسخ
 • سلام
  تشکر از آقای دکتر
  سوالی داشتم خدمتتون
  مادرم حدود 10 سال پیش سنگ کلیه داشت و با استفاده از عمل جراحی بهبود پیدا کرد
  جدیدا احساس درد شدید میکرد بعد از سنو متوجه شد که سنگ کلیه 10 میلیمتری در کلیه سمت چپ دارد
  سنش 65 سال هستش، لطفا راهنمایی بفرمائید

  پاسخ
  • سلام و درود
   با توجه به اینکه سنگ کلیه مادر شما به اندازه 10 میلیمتر در کلیه سمت چپ قرار دارد، لازم است که به زودی به پزشک متخصص اورولوژی جهت دفع سنگ کلیه 10 میلیمتری مراجعه کنید.
   پزشک می‌تواند با استفاده از تصاویر رادیولوژیکی و سایر آزمایش‌های پزشکی، تشخیص دقیقی برای سنگ کلیه شما قرار دهد و درمان مناسب را توصیه کند.

   پاسخ
 • محمد یزدانی
  27 بهمن1402 10:39 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  کلیه سمت چپ بعد اسکن مشخص شد سنگ 5میلی وجود داره آیا امکان داره دفع بشه و یا پیشنهاد شما برای درمان چی هست ممنون از شما

  پاسخ
  • سلام وقت شما هم بخیر
   سنگ‌های کلیه با اندازه ۵ میلیمتری و کوچک‌تر معمولاً خود به خود از راه ادرار دفع می‌شوند.
   اگر تصمیمی برای درمان سنگ کلیه 5 میلیمتری کوچک گرفته شود، معمولاً هر از گاهی (اغلب با سونوگرافی) تحت نظر قرار می‌گیرد
   تا اطمینان حاصل شود که به اندازه‌ای رشد نمی‌کند که دیگر خود به خود دفع نشود
   بهترین درمان برای سنگ‌های کوچک کلیه ممکن است فقط بررسی و معاینه باشد.

   پاسخ
 • سلام
  سنگ کلیه من 11 میلی متر در کلیه چپ مشاهده شده است راه ساده برای درمانش چی پیشنهاد میدید تشکر

  پاسخ
  • سلام و تشکر
   راه های مختلفی برای دفع سنگ کلیه 11 میلی متری وجود دارد
   برای درافت مشاوره می توانید با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸ تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 • سلام و تشکر
  57 سال سن دارم 5 سال پیش سنگ 10 میلی متر در کلیه چپم بود الان از اون موقع هیچ کاری برای درمانش انجام نداده ام ولی جدید سنو دادم اندازه اش 33 میلی هستش
  راه درمان چی مفرمائید دکتر جان

  پاسخ
  • سلام
   رمان سنگ کلیه بستگی به اندازه، نوع و موقعیت سنگ، وضعیت سلامتی و علائم شما دارد. برخی از سنگ‌های کلیه می‌توانند با روش‌های خانگی مانند مصرف آب زیاد، داروهای ضد درد و مسهل، تغییر در رژیم غذایی و استفاده از برخی دم‌نوش‌های گیاهی دفع شوند. برخی از سنگ‌های کلیه نیاز به مداخلات پزشکی مانند لیتوتریپسی (شکستن سنگ با موج صوتی)، پاپیلوتومی (جراحی خارج کردن سنگ) یا اندوسکوپی (جراحی با استفاده از لوله‌های کوچک) دارند.

   برای انتخاب بهترین روش درمان سنگ کلیه، بهتر است با یک پزشک متخصص اورولوژی مشورت کنید.
   پزشک می‌تواند با انجام تست‌ها و آزمایش‌های لازم، نوع و اندازه سنگ کلیه شما را تشخیص دهد و راهنمایی‌های مناسب را به شما بدهد.
   جهت دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸ تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 • سلام
  برای مدتی هست درد کوچکی در کلیه راستم احساس میکنم به نظرتون احتمال وجود سنگ در کلیه ام هست؟
  تشکر

  پاسخ
  • سلام
   درد در کلیه ممکن است نشانه‌ای از سنگ کلیه باشد، برای تشخیص سنگ کلیه، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید و تست‌های لازم را انجام دهید
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام
  من 36 سال سن دارم بعضی وقت ها در ناحیه چپ کلیه هام درد شدید مثل تیر کشیدن احساس میکنم، ایا احتمال وجود سنگ کلیه وجود داره؟

  پاسخ
  • سلام
   درد شدید در کمر و زیر دنده‌ها یکی از علائم شایع سنگ کلیه است. این درد معمولا زمانی شروع می شود که سنگ از کلیه به مجاری حالب منتقل می شود و ممکن است به ناحیه شکمی و کشاله ران هم منتشر شود. این درد ممکن است به صورت ناگهانی، شدید و متناوب باشد و با تغییر وضعیت بدن تسکین نیابد.
   علائم دیگری که ممکن است نشانه سنگ کلیه باشند عبارتند از:
   ادرار صورتی، قرمز یا قهوه‌ای که نشانه خون در ادرار است
   ادرار کدر و دارای بوی ناخوشایند
   احساس سوزش هنگام ادرار کردن
   تهوع و استفراغ
   تب و لرز
   نیاز مداوم به ادرار کردن
   ادرار کردن بیشتر از حد معمول
   اگر شما این علائم را دارید، ممکن است دچار سنگ کلیه باشید. برای تشخیص دقیق، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و آزمایشات لازم را انجام دهید. پزشک ممکن است از شما بخواهد که ادرار خود را جمع آوری کنید تا سنگ‌های دفع شده را بررسی کند.
   موفق باشید

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید اگر سنگ کلیه۱۰ میلیمتر از حالب رد شد وارد مثانه بشه امکان دار از مثانه هم رد بشه ممنون اگه جواب بدین

  پاسخ
  • سلام تشکر
   این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد، زیرا معمولاً مجرای حالب باریک‌تر از مجرای ادراری است. اگر سنگ موفق به عبور از حالب شده باشد،
   می‌تواند از مجرای ادرار هم که گشادتر و بزرگتر است، عبور کند. اگر سنگ در مثانه باقی مانده باشد و قابل دفع نباشد، نیاز به بررسی توسط اورولوژیست دارید.
   بهتر است به پزشک متخصص اورولوژی مراجعه نمایید.

   پاسخ
   • سلام. من شش ماه پیش یه سنگ ۴۰ میلی داشتم عمل لیزر شدم ولی دوباره جفت کلیه هام پر سنگ شدن کلیه چپم ۴۴ میل تازه عمل کردم کلیه راستم یه ۱۷میل و یه ۲۸ میل داره هنوز عمل نشدم چه کنم که دوباره سریع درست نشه.

    پاسخ
    • سلام وقت بخیر
     جهت دریافت مشاوره میتوانید با شماره ۰۹۱۰۷۵۸۵۳۵۸ تماس حاصل فرمائید.

     پاسخ
 • سلام من کلیه من‌سنک داره و چهار میلی متر است و الان حرکت کرده و تا حالب اومدن چکار کنم که هرچه سریع تر دفع شه آیا وقتی میخواد دفع شه درد دارم چون دوروزه دردبسیار شدیدی دارم ولی الان خیلی درد نداره

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر
   درمان سنگ کلیه بستگی به نوع و اندازه سنگ، وضعیت سلامتی، میزان درد و علائم دیگرتان دارد.
   قبل از هرگونه اقدام، بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. اگر درد شدید دارید، بهتر است به اورولوژیست مراجعه کنید تا بهترین درمان پزشکی را دریافت کنید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید